top of page

Farmantar Kültür Mantarı Üretim ve Paketleme Tesisi

Farmantar, 2019 yılında Balıkesir'in yeşil cenneti olarak anılan Gönen ilçesinde faaliyetlerine başlamış bir mantar üretim tesisidir. Bizler, bu muhteşem doğanın içinde yer alan 3.500 metrekarelik bir alanda, modern teknoloji ile donatılmış 10 üretim odasında, eşsiz lezzete sahip şapkalı beyaz mantar üretmek üzere yola çıktık. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) cömert hibe desteği ile inşa ettiğimiz tesisimiz, her biri 120 metrekarelik 12 tünel tipi oda ve bağlantı koridoru ile birlikte 2.000 metrekarelik kapalı alana sahiptir.

Farmantar olarak, bölgenin en kaliteli mantarını yetiştirme hedefiyle ilerliyoruz. Yıllık 250 tonluk üretim kapasitemizle, ürünlerimizi Balıkesir ve Çanakkale'nin yanı sıra, Bursa, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirlere de taze ve lezzetli bir şekilde ulaştırıyoruz.

Farmantar ailesi olarak, doğal ve sağlıklı beslenmeye olan katkımızı gururla sürdürüyoruz. Sizlere en taze ve lezzetli mantarları sunmak için çalışmaya devam ederken, sürdürülebilir üretim anlayışımızı da asla unutmuyor; mantar yetiştiriciliğinde bir adım önde olmaya devam ediyoruz.

bottom of page